Warme Steden en Gemeenten is een project dat zich inzet voor de mentale weerbaarheid van kinderen en jongeren. In onze regio is Puurs-Sint-Amands al enkele jaren een Warme Gemeente. Met de komst van de intergemeentelijke preventiewerker werd er beslist dat ook Bornem en Willebroek zich gaan inzetten om een Warme Gemeente te worden.
De methodiek van Warme Steden en Gemeenten bestaat uit 7 pijlers van veerkrachtsbevordering bij kinderen en jongeren:
Na overleg met de verschillende gemeenten, werd beslist om intergemeentelijke in te zetten op de 2 vetgedrukte pijlers. De uitgevoerde acties kaderen dan ook binnen deze 2 pijlers.
Wil je meewerken aan acties rond deze pijlers, of heb je input over de noden van kinderen en jongeren? Neem dan contact op met preventie@elzkbv.be
Op Bel-Air Woods in Willebroek, en Pukema in Puurs-Sint-Amands waren we aanwezig met de geluksvogelpiek. De Geluksvogelpiek is een (opblaasbare) darts waarmee kinderen en jongeren op een speelse manier aan de slag gaan met het thema geestelijke gezondheid, met behulp van de geluksdriehoek. Elk nummer is gelinkt aan een (korte) opdracht waarbij ze stilstaan bij wat hun gelukkig maakt, waar ze goed in zijn, op wie ze kunnen vertrouwen, … Daarnaast werd op de stand zelf informatie rond mentaal welzijn gebundeld, alsook de Warme William betrokken.
Bekijk hieronder enkele sfeerbeelden. Wil je zelf aan de slag met de geluksvogelpiek? Neem dan contact op met preventie@elzkbv.be
Ik word gelukkig van: mensen lief zijn voor elkaar, mijn familie, rustig een boek lezen, goede vrienden, creatief bezig zijn, ...
2 scholen uit Klein-Brabant Vaartland nemen deel aan het pilootproject van Gezondheidsmakers (voormalig Logo Vlaanderen): coachingstraject mentaal welbevinden in de B-stroom: Geluk voor doeners & dromers. Zowel Atheneum Klein-Brabant als OLVP Bornem gaan met behulp van een coach aan de slag om een mentaal welbevindenbeleid uit te werken, specifiek gericht op de B-stroom/arbeidsmarktfinaliteit.
We hielden daarnaast ook een kennismakingsvergadering met alle middelbare scholen, CLB’s en jeugddiensten. De intergemeentelijke preventiewerker ging samen met Jolien van Gezondheidsmakers langs op de pedagogische studiedag van de SJABI-scholengroep. Dit om hun aanbod rond mentaal welzijn bekend te maken bij de leerkrachten en leerlingenbegeleiders.